Zavřít poptávkový formulář

Poptávkový formulář

Po odeslání této nezávazné poptávky vás budeme kontaktovat.

Zavřít formulář

Napište nám, prosím, svojí emailovou adresu a dostávejte aktuální informace ze světa osvětlení.Souhlasím se zasílám informačních a reklamních emailů na uvedenou adresu.

Lze kdykoli odhlásit.


dobré světlo

Příběh PAIRAM

PAIRAM znamená v maorském jazyce „dobré světlo“. Maorské ostrovy vítají každý nový den jako první na Zemi. Slunce pak na ně svítí skrze nejčistší oblohu. A síla tohoto nejzdravějšího světla se odráží v kráse celé přírody.

V roce 2006 jsem na Novém Zélandu získal kvalitní stavební praxi.
Od roku 2007 jsem se jako OSVČ začal živit tvořením interiérů a osvětlováním maloobchodních prodejen po celé České republice.
Jak běžel čas, a osvětlovací technika se vyvíjela, vymýšleli jsme s kamarádem a kolegou Michalem Pelnářem čím dál více sofistikovanější koncepty osvětlení. Také jsem měl možnost cestovat po celém světě a v různých zemích pozorovat trendy a způsoby svícení.
V roce 2014 jsem se začal intenzivně vzdělávat v oblasti osvětlení domácností a zcela mě to pohltilo. Zjistil jsem, že většina spotřebitelů si vybírá svítidla převážně dle jejich vzhledu, nehledě na jejich technické parametry, aniž by věděli, jak kvalita světla působí na lidský organismus.
Na jaře 2015 jsem založil firmu PAIRAM, jejímž produktem jsou správná světelná řešení.
Na začátku roku 2017 střídá Terezu Sehnalovou na pozici světelného architekta její kolega Tomáš Přibyl, který přináší další praktické pohledy na harmonii obytných interiérů.
2018 realizujeme první osvětlení domu, které automaticky mění teploty chromatičnosti podle času.

Dovolte mi pozvat Vás do prostředí správných světelných řešení. Naší snahou je přinést vám Světlo, Užitek Radost.

Jan Petráň